בתי מסחר

בתי מסחר אשר גורמים לעליית מחירים

בתי מסחר רוכשים מיבואנים וספקים בארץ ומשווקים לציבור הרחב, יחד עם זאת הם גם משווקים לחברות ולספקי משנה נוספים ובכך מגדילים את עלויות הפרוייקט. תוצאה עגומה שגוררת עימה נזקים ועלויות מוגזמות. אין ספק שיש בענף הקשיחים שחקנים שונים שלא כולם מביאים עימם בשורה של תועלת וחיסכון. מה שמסביר מדוע חשוב שכל אחד יעשה את השיקולים שלו באחריות לפני שהוא מבצע הזמנה של רכיבים ומוצרים.

כיצד מתנהל הענף?

בדומה לענפם שונים במשק, גם בתחום הקשיחים והרכיבים למוצרים השונים מתנהל לו שוק של ייצור, ייבוא ושיווק. המשווקים הגדולים מייבאים ארצה ומייצגים את החברות הגדולות בענף תוך שהם משווקים את המוצרים ללקוחות הקצה על מנת לאפשר להם את הפעילות הרצויה להם. כמובן שחברות גדולות מספקות את המוצרים באופן רשמי תוך שהן מבטיחות גם אחריות רצויה על המוצרים. ניתן לומר שהיבואנים הרשמיים הם הכתובת הראשונית והמועדפת לכל לקוח באשר הוא לצורך איתור הרכיבים הרצויים לו לשם השלמת הפרויקט מולו הוא ניצב. אך כאשר נכנסים לזירה בתי מסחר וחנויות מקומיות – הדבר עלול להיות בעוכרי הלקוחות.

מה גורם לעליית המחירים?

כל בר דעת מבין שככל שיש גורמים רבים יותר שמעורבים בתהליך האספקה, כך יש יותר אנשים שאמורים להרוויח והמחיר של המוצר – עולה. המסקנה היא שחשוב לנו לקצר תהליכים ולהפחית גורמים מעורבים על מנת להוזיל עלויות ולחסוך כספים מיותרים עבור תיווך שאינו נדרש. לכן אם קיימת האופציה להזמין רכיבים מסוימים אצל היבואן או אצל הספק הגדול, אין שום הצדקה לרכוש את אותו מוצר בבית מסחר. למה לנו לשלם עוד כסף למתווך שיזמין לנו את המוצר מול חברה שאנו יכולים ליצור אצלה הזמנה בעצמנו? בשביל לשלם כסף לבית מסחר שהוא זה שמזמין אצל הספק? ברור כי הרכישה הזו, מטבע היותה אצל גורם מתווך, תהיה יקרה משמעותית. הוצאה נוספת מייקרת את הפרויקט ומעמידה אותנו מול הוצאות מוגזמות שאין להן כל הצדקה!

וזה לא רק המחיר – – –

אך מעבר לעלויות ולכספים, חשוב לציין כאן נקודה חשובה נוספת. עובדה משמעותית שכלקוחות חשוב שתזכרו אותה. כאשר אתם רוכשים רכיב אצל היבואן אתם נהנים מכל היתרונות. ראשית זו האחריות המקיפה שרק משווק רשמי יכול לספק לכם. שנית זה ליווי מקצועי לכל אורך הדרך. נציג רשמי של חברות בינלאומיות מסוגל לסייע לכם כבר בשלבי התכנון ואיתור הרכיבים הנאותים לצורך המטרה עליה אתם עובדים כרגע. גם במהלך ההתקנה וההרכבה החברה כאן, זמינה לספק מענה וליווי לכל אורך התהליך. ואם מתרחשת תקלה? ידית מתגלה כלא מתאימה או רכיב אחר נשבר? החברה כאן כדי למצוא את החלק הרצוי ואת הרכיב שיוכל לתפקד כראוי ולאפשר לכם שימוש מיטבי. יבואן רשמי מכיר את השוק לעומק, יודע אילו חברות מציעות את הרכיבים השונים, ומכאן הוא יכול להתאים פתרון לכל צורך ומוצר הולם לפי הדרישה והמטרה.

ואם יספקו לכם מוצרים ביבוא מקביל?

לא פעם לקוחות מגלים קצת מאוחר מידי כי במקום הרכיב המקורי והרצוי אותו הם רצו לרכוש, הם קיבלו רכיב תואם או כזה שמיובא ארצה ביבוא מקביל. כלומר, פעמים המוצר אינו המוצר האופטימלי, ופעמים הוא זהה לו לחלוטין אבל עדיין אינו רצוי. זאת מחמת העובדה שמוצר ביבוא מקביל לא יהיה מלווה בתעודת אחריות, והיצרן לא יעמוד מאחורי המוצר בדומה למוצר המקורי והרשמי. המשמעות של הדברים הללו היא שלא תמיד יהיה לכם אל מי לפנות במקרה של תקלה, ואתם לא באמת בטוחים שהרכיב יענה על הצורך ויוכל לשמש אתכם למטרה לשמה רכשתם אותו. כך שהמוצר שרכשתם עלול להתקיל אתכם, לעלות לכם ביוקר ואפילו למנוע פעילות רצויה.

בשביל לחסוך, לכו על הבטוח

אם אתם עומדים לקראת פרויקט, אם אתם זקוקים לרכיבים מסוימים בתחום הקשיחים או מוצרי האספקה אתם חייבים לדעת – יש בתי מסחר שאולי מציעים לכם פתרונות נגישים ומהירים מאוד, הם אולי מתחייבים לכם על מהירות אספקה ועל זמינות גבוהה. אבל הם לא יכולים להבטיח לכם פתרונות אופטימליים וגם לא מחירים נוחים. כי עצם היותם כאן כגורם מתווך ביניכם ובין היבואנית הרשמית מקפיצה את העלויות באופן דרסטי, ומכניסה אתכם למציאות בה הפרויקט יעלה לכם הרבה יותר. מעבר לכך אתם עומדים לקבל את המוצרים ללא ההדרכה הנאותה ובלי אחריות מלאה שמאפיינת אספקה של יבואנית רשמית. מה שאומר שאתם מקבלים תמורה פחותה ולא אמינה. הבחירה הנכונה שלכם היא לפנות אל החברה הרשמית שמייצגת את היצרנים הבינלאומיים כאן בארץ. חברה שמסוגלת להציע לכם את מיטב המוצרים תוך שהיא רותמת את הידע ואת הקשרים שלה למען הביטחון והוודאות שאתם מקבלים לידיכם את המוצר הרצוי במחיר משתלם.

הוודאות שאתם רוכשים מוצר תקני

גם אתם רוצים להיות בטוחים שאתם רוכשים מוצר תקני שעונה על כל דרישות התקן, אתם חייבים להבטיח שהמוצר תואם את התקנים הבינלאומיים והיצרנית פועלת בהתאם לחוקים ולנהלי ROHS המחייבים אותה. כדי שתהיו בטוחים שאתם מקבלים הצעת מחיר משתלמת ומוצר רצוי ורשמי, כדי למנוע מצבים של תקלות וחוסר שביעות רצון שאין לכם מול מי להתמודד איתם, אתם חייבים אתכם את היבואנית הגדולה ואת החברה הרשמית שמייצגת את היצרנים כאן בארץ. אין לכם בעצם סיבה לקחת סיכונים ולערוך את ההזמנות שלכם מול בתי מסחר קטנים שיאריכו את הדרך ויקפיצו את המחירים של הפרויקט שלכם. אתם מוזמנים ליצור קשר ישיר אתנו על מנת לקבל הצעת מחיר משתלמת והוגנת, ולשם איתור הפריטים המדויקים והרצויים לכם לפי אופי הפרויקט והתוצאה אותה ברצונכם להשיג.
גלילה לראש העמוד